понеділок, 10 березня 2025 р.

 ОБОЛОНІ - 50 ! 🌹🌹🌹


Цьогоріч Оболонь відзначає, можна сказати, Золоте весілля ⚘️⚘️⚘️

І з 10.03 по 14.03.2025 р. до 50-річчя Оболонського району в нашому ліцеї проходитиме надзвичайно цікавий фестиваль подій!

ДЕНЬ 1-Й
👇

🏵 Мало хто знає, що колись саме Оболонь була центром Києва. Про це говорив історик В.Антонович. Він розповідав про те, що там були повні монетні скарби і язичницькі кладовища.
Найбільше поселення серед давніх слов’ян знаходилося саме на Оболоні (за дослідженнями археолога Анни Шовкопляс). Саме тому Оболонь вважають справжнім початковим історичним центром міста.

🏵 "Оболонські соти”

У сучасному будівництві зазвичай використовують квартальність. А от Оболонь будували шестикутниками. Цю ідею підкинув архітектор Григорій Слуцький. З висоти таке будівництво нагадує соти. Цікаво те, що в середині сот будували школи і садки.
Така особливість будівництва принесла району ще одну назву – Бермудський трикутник.

🏵 Маленька Венеція

 Оболонь називали  маленькою Венецією.
Мешканці навіть свого часу  боялися, що постійні паводки сильно заважатимуть. Водночас, пливучи по широкому каналу,  можна було дивитися не тільки на навколишню красу, але й на невеликі хатинки, розташовані вздовж берегів. Також можна зустріти багато рибалок, які ловлять рибу у прекрасний весняний сонячний ранок. Усе разом створювало справжній настрій Венеції.

🏵 Оболонь Йорданська

Одна з легенд розповідає, що озеро в центрі Києва наповнене водою з Йордана. Чи можливо це? Один з київських паломників, за легендою, перебуваючи в  Палестині, нібито випадково кинув у воду свій срібний ківш. А коли повернувся додому, то пішов по воду і знайшов цей ківш чи то в колодязі, чи то у водах озера. Саме цей момент дав можливість стверджувати, що Київське озеро і Йордан з’єднує підземна ріка.

🏵 Курорт

Пуща-Водиця відноситься до Оболонського району з 2002 року. На початку минулого століття тут почали великим напливом людей прибувати дачники. Прекрасний клімат, озера, ліс – чудово створювали оздоровчий відпочинок. Саме тут вперше відкрили протитуберкульозний санаторій.
♦️Свого часу тут відпочивали Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Гоголь...

🏵 Місце сили та  натхнення

 Дуже багато картин було створено художниками, натхненними Оболонню.  Наприклад, Сергієм Світославським – “Розлив Дніпра на Оболоні”, 
Яном Станіславським -   “Дніпро” і “Дніпро під Києвом”. На цих картинах  зображені луки Оболоні.

♦️ Цікаво, що картина “Вишгород” Тараса Шевченка народилася саме на Оболоні. Кажуть, Тарас Григорович тут любив прогулюватися...