16 травня - День вишиванки
З давніх-давен вишита сорочка вважається нашим оберегом, генетичним кодом, одягом вільних людей. Це символ краси, щасливої долі, родової пам'яті, безмежної святості та щирої любові. А нині це ще й символ української нескореності, свободи, єдності, духовна броня народу.
Вишиванка наділяє людину цілющою силою рідної землі, захищає від усього лихого. Для створення сорочки використовують різноманіття кольорів. "Червоний - то любов, а чорний - то журба", - співається в народній пісні. Білий колір символізує надію, радість, світло. Надія сьогодення - мирне життя.
Візерунки на вишиванці теж вирізняються своєю символікою. Калина - краса і продовження роду, мак - добробут і молодість, барвінок - вірність і відданість, волошка - ніжність і скромність, троянда - рух і кохання, соняшник - світло і праця...
Вишита сорочка - національне вбрання українців, органічна частина їхнього життя. Її вдягають у свята та в урочисті події життя.
Орнаментами української вишивки віднедавна прикрашають не тільки сорочки, а й автомобілі, предмети побуту, їх використовують як візерунки для тату і манікюру.
День вишиванки, покликаний зберегти споконвічні народні традиції, українці відзначали роками. Однак війна надала йому нового, більш глибокого значення - Перемоги, Миру, Любові!
Нехай вишиванка "заряджає" нас на добрі справи, зміцнює любов до своєї країни, додає сил, завзяття та патріотизму, береже наші тіла і душі!
Встає над світом світле сонце вранці,
І землю гріє променем ясним.
А я іду радіючи у вишиванці.
Я Українка! Я горджуся цим!